Przygotowanie powierzchni:

 

Gruntowanie – przygotowujemy powierzchnię zgodnie z zasadami sztuki malarskiej, nakładamy pędzlem lub wałkiem NEO GRUNT GŁĘBOKOPENETRUJĄCY i po upływie około 4–6 h nanosimy biały lub podbarwiony podkład DK QUARZO. Staramy się nie pozostawiać charakterystycznego wzoru po wałku. Pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 6–8 h.

 

Sposób wykonania Graffia

Pierwsza warstwa: Używając płaskiego pędzla najlepiej 76 mm, rozprowadzamy równomiernie produkt. Ważne: pracujemy przesuwając pędzel w pionie nie wykonujemy ruchów krzyżowych, starając się równomiernie rozprowadzić zawarte w farbie różnokolorowe flokuły. Następnie po upływie 20–30 min. jak już farba delikatnie podeschnie używamy specjalnego wałka RULLO GRAFFIA przesuwając nim w płaszczyźnie również pionowej. Pod wpływem nacisku zawarte w farbie flokuły rozdrobnią się. Należy tak kontrolować docisk wałka, aby rozgniecione flokuły miały różną wielkość uzyskując w ten sposób charakterystyczny wygląd produktu. 

Druga warstwa: Drugą warstwę nakładamy po 4–5 h. Postępujemy identycznie jak w przypadku pierwszej warstwy tylko pracujemy w płaszczyźnie poziomej, starając się aby obydwie warstwy przecinały się pod kątem prostym. Po całkowitym utwardzeniu produktu tj. około 24 h delikatnie przecieramy drobnym papierem ściernym, wygładzając w ten sposób jego powierzchnię. W pomieszczeniach szczególnie narażonych na zabrudzenia zalecamy nałożenie lakieru Vernice Mat.

Dekoracyjna multikolorowa farba do zastosowań wewnątrz pomieszczeń. Produkt możemy traktować dwojako. Z jednej strony prostota kwalifikuje jego przeznaczenie do nowoczesnych – loftowych wnętrz.

 

Z drugiej jednak, jego elegancja i naturalność pozwala zastosować go w ciepłych klasycznych pomieszczeniach.

Niezależnie od rodzaju stylizacji wnętrza, daje poczucie bliskości natury osobom w nim przebywającym.

24 stycznia 2024

Graffia

efekt stali cortenowskiej

Kontakt

tel. +48 792 701 366 

mail: farby.jeleniagora@gmail.com

 

VIPHOMES.pl

Kontakt

tel. +48 666 222 031

mail: viphomes.info@gmail.com

 

Godziny otwarcia

 

Pn - Pt:   10:00 - 17:00

Godziny otwarcia

 

Pn - Pt:   08:00 - 17:00  

SKLEP PREMIUM 

NIERUCHOMOŚCI

ZNAJDZIESZ NAS!

 

ul. Zgorzelecka 7, 58-500 Jelenia Góra

NAWIGACJA