Przygotowanie powierzchni:

 

Gruntowanie – przygotowujemy powierzchnię zgodnie z zasadami sztuki malarskiej, nakładamy pędzlem lub wałkiem NEO GRUNT GŁĘBOKOPENETRUJĄCY i po upływie około 4–6 h nanosimy podbarwiony podkład DK QUARZO GG. Pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 6–8 h.

 

Sposób wykonania Concrete Grosso

Przed nakładaniem, produkt należy dokładnie wymieszać za pomocą mieszadła wolno – obrotowego. Tak przygotowaną masę nakładamy w jednej warstwie za pomocą pacy ze stali nierdzewnej. Warstwa powinna być równa o grubości około 2–3 mm, wstępnie wygładzona. Następnie cała powierzchnię pacy przykładamy do mokrej jeszcze masy i energicznym ruchem pod katem prostym odrywamy tworząc charakterystyczną strukturę betonu. Pozostawiamy do wstępnego przeschnięcia (zależne od temp. otoczenia i wilgotności). Gdy nałożona masa po dotknięciu nie pozostawia śladu produktu na dłoni, pacą lekko zagładzamy powierzchnię tworząc charakterystyczne wżery. Ruch pacy powinien odbywać się w różnych kierunkach. Im mocniej dociśniemy pacę tym wżery będą bardziej delikatne. Pracę wykonujemy etapami na powierzchni od 2 do 3 m². Ważne aby powierzchnie łączyć „mokre z mokrym”. Całość delikatnie wygładzamy i pozostawiamy do wyschnięcia na około 12–24 h (czas schnięcia może się wydłużyć w zależności od temp. otoczenia i wilgotności). Następnie za pomocą pędzla nakładamy produkt zabezpieczający Cebotech lub Decowax. Pracę zaczynamy od dołu kierując się stopniowo w górę. Nadmiar produktu ściągamy gąbką. Staramy się dokładnie nakładać produkt, należy szczególnie zwrócić uwagę na charakterystyczne wżery.

Gruboziarnista masa imitująca efekt betonu z charakterystycznymi wżerami. Daje możliwość osiągania różnorodnych efektów poprzez: łączenie kolorów, dowolne modelowanie masy, stosowanie charakterystycznych przecięć imitujących płyty betonowe, zastosowanie szablonów.

 

Jest to idealne rozwiązanie dla klientów poszukujących nowoczesnych systemów nadających wnętrzom industrialny charakter.

23 stycznia 2024

Concrete Grosso

efekt stali cortenowskiej

Kontakt

tel. +48 792 701 366 

mail: farby.jeleniagora@gmail.com

 

VIPHOMES.pl

Kontakt

tel. +48 666 222 031

mail: viphomes.info@gmail.com

 

Godziny otwarcia

 

Pn - Pt:   10:00 - 17:00

Godziny otwarcia

 

Pn - Pt:   08:00 - 17:00  

SKLEP PREMIUM 

NIERUCHOMOŚCI

ZNAJDZIESZ NAS!

 

ul. Zgorzelecka 7, 58-500 Jelenia Góra

NAWIGACJA